دورستات Durostat

توضیحات کلی محصول

دورستات یک نام تجاری از بخش فولاد شرکت فستالپینه است و به عنوان راه حلی مناسب برای ورق های ضد سایش در صنعت ماشین آلات به کار گرفته می­شود.

ورق های دورستات مانند الماس سختی بسیار بالایی دارند. این ویژگی خاص فولاد دورستات دلیل اصلی مقاومت آن نسبت به فولادهای معمولی است. این ورق ها به طور مطلوب برای کاربرد­های با تنش مکانیکی و میزان سایش بالا مناسب هستند. فولاد دورستات همچنین تافنس بالا را در دمای کاربردی پایین ضمانت می­کند. محصولات فولادی دورستات حتی پس از استفاده طولانی هم فرسوده به نظر نمی­رسند.

این محصول موارد کاربرد فراوانی دارد و می توان آن را تحت بارهای مکانیکی سنگین استفاده کرد. دورستات را می­توان در طیف گسترده­ای از کاربردها استفاده کرد. از قبیل:

 • بدنه کمپرسی (Tipper)
 • سطل قراضه و ضایعات
 • باکت
 • تخلیه کننده ها
 • شوت ها
 • تجهیزات لایروبی
 • بدنه کامیون
 • برف روب هاسیستم های بارگیری و انتقال مواد

دوروستات بالاترین استانداردهای کیفیت را ارائه می دهد. این برند فولادی مقاوم در برابر سایش با خواص عالی است که استانداردهای جدیدی را در مقاومت و سختی سایش ایجاد کرده است.

 

دورستات

تضمین بالاترین کیفیت

خواص عالی دوروستات و کیفیت بالای آن، بازنگری در تولید تجهیزات را تا حد زیادی حذف می کند. دورستات این امکان را فراهم می کند که بلافاصله تولید خودرا شروع کنید. این موضوع باعث کاهش هر نوع خرابی و خواب خط تولید و افزایش بهره­وری شما می شود.

اتصال عالی

استفاده از این نوع ورق های فولادی در تولید تریلرها، اتاق کمپرسی ها و بسیاری از کاربردهای دیگر، این امکان را فراهم میکند تا از ورق های با ضخامت کمتر استفاده کنیم. همچنین تولید قطعات کوچک با قابلیت­های بالای مکانیکی را میسر می­سازد.در تلاش برای رویارویی با این نیازهای همیشه در حال تغییر، برای برشکاری و جوش کاری، ما استفاده از لیزر را پیشنهاد می­کنیم.

استفاده از این ورق ها با همراهی فن آوری پیشرفته ساخت باعث می­شود اتصالات با کیفیت بالایی را ایجاد کنیم. اتصالات ایجاد شده دارای خصوصیات زیر هستند:

 • اتصالات نازک­تر، عریض­تر، مقاوم­تر در برابر سایش و صافی سطح بالاتر
 • امکان اتصال گرید های مختلف ورق با سختی های متفاوت با ضخامت های متفاوت
 • خواص مکانیکی عالی در اتصالات حاصل از جوش لیزری و جوش ترکیبی لیزری

دورستات طیف وسیعی از خواص مکانیکی را برای ساخت محصولات با کیفیت بالا ارائه می­کند. این فولادها همچنین عمدتا عمر مفید محصولات شما را افزایش می دهند و وزن آنها را به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

افزایش عمر تجهیزات

دورستات به قصد افزایش عمر مفید قطعات در گرید های مختلف تولید می­شود. در مقایسه با فولاد سازه ای معمولی، ضخامت ورق می تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد؛ در حالی که طول عمر مفید محصول را حفظ میکند منجر به بار مرده کمتر و بارگذاری بیشتر به خصوص در صنعت خودرو می شود.

سختی بالا

سختی بالای آنها با خنک شدن سریع بعد از نورد گرم، سختیکاری مستقیم(direct quench)، یا از طریق کوئنچ معمولی انجام می­شود. دورستات روش سختیکاری مستقیم را ترجیح می دهد ، زیرا این روش مقاومت به ضربه را بهبود می بخشد و تشکیل پوسته اکسیدی را کاهش می دهد.

شکل پذیری سرد خیلی خوب

گرید های فولاد دوروستات برای شکل سرد بسیار مناسب هستند، فارغ از اینکه فولاد با روش مستقیم یا غیر مستقیم سخت شده باشد. این از طریق یک ساختار همگن، ریز دانه و درجه خلوص بالا به دست می آید.

جوش پذیری مطلوب

روش های آلیاژسازی مدرن دورستات با بهینه سازی کربن معادل، جوش پذیری بالا را تضمین میکند، این ویژگی به خصوص در مورد فولاد های دوروستات با سختکاری مستقیم اعمال میشود. پیش گرمایش می تواند به طور کامل برای ورق های با ضخامت پایین تر حذف شود.

صافی سطح عالی

کیفیت عالی سطح ورق دورستات از طریق فرایندهای دقیق کنترل نورد در ترکیب با واحدهای سطح بندی  (leveling)پیشرفته بدست می­آید. این در هنگام برش و عملیات کارگاهی بسیار سودمند است و باعث دقت ابعاد قطعات تولید شده می­شود. یک لایه یکپارچه پوسته اکسید در سطح ورق پس از نورد گرم در مسیر فرآیند تولید تشکیل می­شود. لایه محافظ طبیعی از خورگی و سایش در حین حمل جلوگیری میکند و به راحتی با عملیات سندبلست رفع می­شود. ابعاد مورد نظر می­توانند به صورت سند بلاست شده عرضه شوند که پوسته زدایی قبل از پوشش دهی را امکان می­سازد.بسته به نیاز مشتری، گریدهای فولادی دورستات با روش سختکاری مستقیم (DH) و یا غیر مستقیم (non-DH) عرضه می­­شوند.

مقاومت به سایش عالی در عین نازکی

مقاومت به سایش عالی حتی در ضخامت کم در مواردی که بدلیل محدودیت های طراحی و مهندسی مجبور به رعایت کاهش وزن کم در ساخت قطعات هستیم. دورستات ۵۰۰ برای برنامه های کاربردی با تنش مکانیکی بالا و سطح بالای سایش مانند: ماشین آلات بارگیری و حمل، ماشین آلات لایروبی، غربالگری، کارخانجات خردایش، شوت ها و سازه های کامیون مناسب است. تکنولوژی آلیاژسازی پیشرفته با کربن کم دارای خواص جوش عالی است. هنگامی که قدرت بالا مد نظر است، دوروستات۵۰۰ همچنین برای شکل دهی سرد هم مناسب است. محصولی که تمامی نیازها برای ساخت ماشین آلات مدرن را بر آورده می کند و همچنین عمر کاری و سرویس دهی تجهیزات را افزایش می دهد. این محصول از ضخامت ۳ میلی متر تولید می­شود.

دانلود کاتالوگ