تلفن: ۲۳۰۰ ۳۱۳۱ (۰۳۱) - فکس: ۲۴۰۰ ۳۱۳۱ (۰۳۱) | ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ - پنجشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ | ایمیل: info@kavehsteel.com

هاردوکس Hardox یا همان هارداکس سرآمد ورق‌های ضد سایش جهان است. هاردوکس از سطح تا عمق ورق سخت است و به شما اجازه می‌دهد تا طول عمر و بهره‌وری بالا را در محیط‌های چالش برانگیز فراهم آورید. سنگ، ذغال سنگ، مواد معدنی، ضایعات فلزی، شن و ماسه، و سایر مواد متخلخل به سختی می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر ورق‌های ضد سایش هاردوکس داشته باشند. فولاد هاردوکس با ترکیبی از سختی بالا، مقاومت به ضربه و تافنس، خود را به عنوان فولاد ضد سایشی مقاوم برای افزایش عمر مفید تجهیزات، قطعات و سازه‌ها در محیط‌های کاری سخت ثابت کرده است. مقاومت سایشی بالا یک عامل تجاری استراتژیک است. زمانیکه عمر مفید تجهیزات خود را دو، پنج، ده و یا چند برابر افزایش دهید، می‌توانید بهره‌وری خود را بالا برده و پول بیشتری را ذخیره کنید.

ورق ضد سایش هاردوکس

سختی

سختی ویژگی‌ای است که مقاومت در برابر سایش عالی را در طول عمر مفید ورق ضد سایش هاردوکس فراهم می‌آورد. سختی سایش را به حداقل می‌رساند، زیرا لبه‌های مواد ساینده در برش سطوح سخت به مشکل می‌خورند. ورق‌های هاردوکس نه تنها سختی سطحی، بلکه تمام ویژگی‌های مربوط به سختی را دارا می‌باشند.

هاردوکس روز به روز با شوک‌، ضربه‌های ناگهانی، خراش‌، شکستگی‌ و سوراخ شدن مواجه است، که مقاومت در برابر آن‌ها را مدیون سختی فراوان این ورق هستیم. با خواص کارگاهی خوب، می‌توان این ورق را خم کرد، فرم داد، جوش داد و همچنان در برابر ترک مقاومت کرد. در محیط‌های پرتنش، جایی که شکستن موجب خرابی می‌شود و می‌تواند غیر قابل پیش‌بینی و هزینه بر باشد یا حتی امنیت دستگاه و افراد را تهدید کند، صفحات هاردوکس کمک می‌کنند خطرات را به حداقل برسانید، تا تجهیزات وکسب و کارتان از کار نیافتد.

خواص سازه ای هاردوکس

سختی تفاوت اصلی بین صفحات ضدسایش هاردوکس با ورق‌های ضد سایش معمولی است. این چیزی است که باعث می‌شود هاردوکس به عنوان یک فولاد سازه‌ای استفاده شود. بنابراین شما می‌توانید آن را شکل دهید، خم کنید و جوش دهید بدون آنکه خواص خود را از دست دهد. قدرت بالای هاردوکس، امکان طراحی‌های سبک‌تر را فراهم می‌آورد. از مزایای سختی آن می‌توان به توانایی تحمل ضربات سنگین بدون تغییر شکل پلاستیکی اشاره کرد.

انتخاب ورق ضد سایش مناسب

انتخاب ورق ضد سایش مناسب به افزایش عملکرد و بهره‌وری تجهیزات و قطعات کمک می‌کند. ورق‌های مقاوم به سایش هاردوکس برای ارائه عملکرد عالی و عمر طولانی طراحی شده‌اند. می‌توان هر دو این موارد را با انتخاب ورق مناسب با توجه به نیازها و احتیاجات به حداکثر رساند. فولاد هاردوکس دارای طیف وسیعی از گریدها، طول، عرض و ضخامت می‌باشد. در مواردی که ضخامت محدودیت استفاده ایجاد می‌کند، شرکت SSAB ورق هاردوکس را در ضخامت‌هایی از ۰٫۷ تا ۱۶۰ میلی‌متر ارائه می‌دهد. این مورد به همراه ابعاد جدید و توانایی عملکرد آن مانند فولاد ساختاری امکان ایجاد خلاقیت و طراحی بهتر را فراهم می‌کند.

WearCalc 2.0، نرم افزار پیش بینی سایش اختصاصی SSAB، به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت و به آسانی بتوانید عمر مفید نسبی را برای تمام گریدهای فولاد هاردوکس محاسبه کنید. بنابراین می‌توان متریال مصرفی را با توجه به هزینه، سایش، عملکرد و وزن بهینه کرد.

ظرفیت بارگیری و عمر کاری هاردوکس

فولاد مقاوم در برابر سایش هاردوکس به کاهش وزن کمک می‌کند و عمر مفید کامیون‌ها، دامپرها، باکت‌ها، و موارد دیگر را افزایش می‌دهد.

به نظر می‌رسد که هاردوکس در اصل به عنوان ورق پوششی شناخته شده است اما مشخص شد که فولاد هاردوکس می‌تواند به عنوان بخش حامل بار در بسیاری از برنامه‌های کاربردی به دلیل ترکیب منحصر به فرد سختی و تافنس عمل کند. با ورق‌های ضد سایش هاردوکس، می‌توانید ساختارهای مقاوم در برابر سایش، قوی و سبک را همزمان طراحی کنید. امروزه هاردوکس نسبت به سال‌های اولیه پیشرفت زیادی داشته است. این محصول در طیف گسترده‌تری تولید می‌شود، برای مثال ورق‌های سنتی مقاوم به سایش، لوله مقاوم به سایش و میله‌های گرد هاردوکس موجود هستند.

فولادی سخت جان برای طول عمر تجهیزات

مقاومت سایشی بالا همیشه کلید موفقیت ورق‌های هاردوکس بوده است. امروزه هاردوکس سخت‌تر و با تافنس بالاتر قادر به مقاومت در برابر ضربه‌های سنگین بدون تغییر شکل و یا ترک خوردگی دائمی است. بنابراین اگر شما اپراتور تجهیزات یا ماشین‌آلات هستید، نگران نباشید: هاردوکس می‌تواند روز به روز مقاوم تر شود و ضربه‌های بیشتری را تحمل کند، ولی همچنان به عملکردش ادامه دهد.

اگر شما یا مشتریانتان صاحبان تجهیزات یا صنایع هستید، تجهیزات تولید شده از فولاد هاردوکس را به عنوان یک سرمایه گذاری استراتژیک در نظر بگیرید. قدردان خواهید بود که به راحتی توانسته اید طول عمر تجهیزات خود را چندین برابر افزایش دهید. نه تنها این موضوع باعث افزایش عمر مفید می‌شود بلکه بدون ترک‌های زشت و فرورفتگی‌های ناشی از ضربه، تجهیزات شما در حین استفاده ظاهر زیباتری نیز خواهند داشت.

ضمانت در کار

استفاده از ورق‌های ضد سایش در کامیون‌ها، کانتینرها یا میکسرهای بتن کمک می‌‎کند وزن خودرو کاهش یابد و مصرف سوخت را بهبود می‌بخشد، که می‌توان وزن بار قانونی کامیون‌ها را افزایش داد و یا حتی یک وسیله نقلیه کوچک‌تر، با کارآیی بیشتر را جایگزین کرد. وزن کمتر بدنه‌های سبک‌تر به وسایل اجازه حمل بار بیشتری نسبت به وسایل نقلیه مشابه را می‌دهد. به عنوان مثال، یک کانتینر زباله سبک‌تر که ار ورق هاردوکس ساخته شده است افزایش ظرفیت بارگیری ۱۰-۲۰٪ و یا حتی بیشتر در برخی موارد را دارد. این ظرفیت اضافی ممکن است به تعداد سفرهای کمتر در روز منجر شود. زیرا وسیله نقلیه می‌تواند بار بیشتری را حمل کند. وزن کمتر همچنین باعث کاهش مصرف سوخت و هزینه‌های عملیاتی نیز می‌شود.

از دیگر امتیازهای ورق‌های ضد سایش هاردوکس می‌توان به امکان بازیافت ۱۰۰% آن در پایان عمر مفیداش بدون آسیب رساندن به خواص یا عملکرد ورق اشاره کرد. بنابراین چه نیاز داشته باشید کوه جا به جا کنید، گودال حفر کنید یا بارهای سنگین حمل کنید، فولاد هاردوکس برای کمک به جهانی قوی‌تر، سبک‌تر و پایدارتر کار می‌کند.

SSAB به طور مداوم برای بهبود فرآیند‌های تولید، به منظور توسعه محصولات جدید و بهتر در تلاش است، که این امر موجب تضمین توانایی تحمل بیشتر و بهبود شرایط کارگاهی می‌شود. ضمانت هاردوکس SSAB شامل استحکام مقاومتی ضخامت، استحکام مقاومتی سطح و همچنین خم‌پذیری بالا است.

بستن منو
error: