ارتقاء ورق ضد سایش از گرید 450 به گرید 500

ارتقاء ورق ضد سایش از گرید 450 به گرید 500 به شما این امکان را می‌دهد که عمر تجهیزات خود را افزایش داده و ساختارهای سبک‌تری ایجاد کنید و در برخی موارد نیز هر دو مزیت را به همراه خواهد داشت. ارتقاء گرید معمولاً فرآیندی روان و بدون مشکل در پردازش بوده و مزایای زیادی را به همراه دارد.

ورق ضد سایش

پنج دلیل برای ارتقاء به گرید بالاتر ورق ضد سایش:

1- عمر کاری طولانی‌تر
50 برینل اضافه به دست آمده از ارتقاء گرید 450 به 500 باعث افزایش عمر سایش می‌گردد.
با ارتقاء به گرید 500 می‌توان افزایش مقاومت سایشی تا 50٪ را داشت و در مواردی این میزان بیشتر نیز می‌شود.

2- هزینه‌های کم‌تر
در این دوره که با توجه به نرخ بالای اقلام توجه به هزینه ها بسیار ضروری و حائز اهمیت است، شما می‌توانید عمر مفید طولانی‌تر و هزینه‌های تعمیر و نگهداری و جایگزینی تجهیزات کمتری داشته باشید و در نهایت منجر به پس انداز منابع می‌شود.

3- وزن کمتر
گرید 500 شما را قادر می‌سازد از ورق‌های نازک‌تر در تجهیزات و اجزای خود استفاده کنید. همچنین ضخامت کمتر به معنی وزن کمتر، بار و سودآوری بیشتر است.

4- بهبود خواص ضربه‌پذیری
در ورق‌های ضد سایش مرغوب تافنس ورق گرید 500 بهبود یافته است، در نتیجه با ارتقاء از گرید 450 به 500، مقاومت در برابر ضربه را همراه با سختی بالا همزمان خواهید داشت.

5- استفاده از ابزارها و ماشین‌آلات یکسان
معمولاً در کارگاه می‌توانید برای گرید 500 از همان ابزار و ماشین‌آلات مورد استفاده برای گرید 450 استفاده کنید.

خواص کارگاهی

معمولا در ورق‌های ضد سایش برند و مرغوب امروزی رفتار کارگاهی گرید 500 بهبود یافته است و رفتار تقریباً یکسانی را با گرید 450 دارد. برای مثال، می‌توان با تمام روش‌های معمول جوش قوس الکتریکی که برای جوشکاری فولادهای معمولی و استحکام بالا در نظر گرفته شده‌اند، آنرا جوش داد. همچنین همه روش‌های برشکاری مانند برش پلاسما، لیزر و واترجت قابل استفاده هستند. برای خمش البته سعی شده است که رفتار خمکاری هم بدون تغییر و حتی بهبود یافته باشد.