ارتقاء ورق ضد سایش از گرید ۴۵۰ به گرید ۵۰۰

ارتقاء ورق ضد سایش از گرید ۴۵۰ به گرید ۵۰۰ به شما این امکان را می‌دهد که عمر تجهیزات خود را افزایش داده و ساختارهای سبک‌تری ایجاد کنید و در برخی موارد نیز هر دو مزیت را به همراه خواهد داشت. ارتقاء گرید معمولاً فرآیندی روان و بدون مشکل در پردازش بوده و مزایای زیادی را به همراه دارد.

پنج دلیل برای ارتقاء به گرید بالاتر ورق ضد سایش:

۱- عمر کاری طولانی‌تر
۵۰ برینل اضافه به دست آمده از ارتقاء گرید ۴۵۰ به ۵۰۰ باعث افزایش عمر سایش می‌گردد.
با ارتقاء به گرید ۵۰۰ می‌توان افزایش مقاومت سایشی تا ۵۰٪ را داشت و در مواردی این میزان بیشتر نیز می‌شود.

۲- هزینه‌های کم‌تر
در این دوره که با توجه به نرخ بالای اقلام توجه به هزینه ها بسیار ضروری و حائز اهمیت است، شما می‌توانید عمر مفید طولانی‌تر و هزینه‌های تعمیر و نگهداری و جایگزینی تجهیزات کمتری داشته باشید و در نهایت منجر به پس انداز منابع می‌شود.

۳- وزن کمتر
گرید ۵۰۰ شما را قادر می‌سازد از ورق‌های نازک‌تر در تجهیزات و اجزای خود استفاده کنید. همچنین ضخامت کمتر به معنی وزن کمتر، بار و سودآوری بیشتر است.

۴- بهبود خواص ضربه‌پذیری
در ورق‌های ضد سایش مرغوب تافنس ورق گرید ۵۰۰ بهبود یافته است، در نتیجه با ارتقاء از گرید ۴۵۰ به ۵۰۰، مقاومت در برابر ضربه را همراه با سختی بالا همزمان خواهید داشت.

۵- استفاده از ابزارها و ماشین‌آلات یکسان
معمولاً در کارگاه می‌توانید برای گرید ۵۰۰ از همان ابزار و ماشین‌آلات مورد استفاده برای گرید ۴۵۰ استفاده کنید.

خواص کارگاهی

معمولا در ورق‌های ضد سایش برند و مرغوب امروزی رفتار کارگاهی گرید ۵۰۰ بهبود یافته است و رفتار تقریباً یکسانی را با گرید ۴۵۰ دارد. برای مثال، می‌توان با تمام روش‌های معمول جوش قوس الکتریکی که برای جوشکاری فولادهای معمولی و استحکام بالا در نظر گرفته شده‌اند، آنرا جوش داد. همچنین همه روش‌های برشکاری مانند برش پلاسما، لیزر و واترجت قابل استفاده هستند. برای خمش البته سعی شده است که رفتار خمکاری هم بدون تغییر و حتی بهبود یافته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید