فولاد در مقابل آلومینیوم

عده زیادی بر این باورند که آلومینیوم بازیافت‌پذیرتر از فولاد است. اما آیا این طرز فکر درست است؟!
اخیراً مطالعه‌ای بر روی میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای در طول عمر کامیون‌های سبک وزن و ماشین‌های شاسی بلند انجام شده است. این پژوهش سناریو تولید منحصر به فرد ۵۰۰۰ خودرو را مورد بررسی قرار داده است. نتایج نشان می‌دهد که در حدود حداقل ۷۰٪ از موارد، وسایل نقلیه‌ی ساخته شده با فولاد استحکام بالای پیشرفته، میزان انتشار گاز گلخانه‌ای کمتری را در چرخه عمر خود نسبت به وسایل نقلیه ساخته شده با آلومینیوم دارند. این میزان برای حدود ۷۰۰۰۰۰ کامیون به این معناست که یک طراحی با فولاد استحکام بالای پیشرفته، تقریباً ۳.۶۴ میلیون تن انتشار دی اکسید کربن کمتری نسبت به طراحی با آلومینیوم دارد. این یک تفاوت بزرگ و یک مزیت عمده برای فولاد به حساب می آید. اما چرا؟

در مقایسه با فولاد، انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از ساخت آلومینیوم حداقل ۴ برابر بیشتر است که میزان بسیار قابل توجهی می‌باشد. آلومینیوم چه با استفاده از نیروی آب و چه از طریق سوخت‌های فسیلی مانند زغال‌سنگ و گاز طبیعی تولید شود، در پایان عمر کاری وسیله نقلیه، فولاد همچنان در مقابل آلومینیوم یک سر و گردن بالاتر است.

خواص فیزیکی فولاد به محصولات فولادی اجازه می‌دهد بدون از دست دادن خواص و کیفیتشان به طور مداوم بازیافت شوند. در نتیجه منابع بیشتری را برای نسل‌های آینده حفظ می‌کند.
در مقابل آلومینیوم یا با همان گرید قبلی خود بازیافت شده و یا به محصولی با کیفیت پایین‌تر تبدیل می شود.

همان‌طور که سازندگان اتوموبیل وزن کم را به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم برای دستیابی به شرایط مطلوب در انتشار گازهای گلخانه‌ای و اقتصاد سوخت در نظر می‌گیرند، منطقی است که دیدمان را از گازهای خروجی اگزوز اتومبیل فراتر ببریم و در مقابل انتشارات گازهای گلخانه‌ای را در تمام طول عمر وسیله نقلیه، به خصوص انتشارات ناشی از تولید متریال، در نظر بگیریم.

این تحقیق نشان می‌دهد زمانیکه انتشارات سالانه سدان‌ها، شاسی بلند‌ها یا پیکاپ‌ها را مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می‌شویم که خودروهای ساخته شده با آلومینیوم در مقایسه با خودروهای ساخته شده با فولاد استحکام بالای پیشرفته موجب افزایش انتشار گازهای گلخانه ای تا ۱.۵ میلیون تن در هر کلاس از وسیله نقلیه می‌شوند.
این میزان معادل انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از میانگین ۶/۳ میلیارد مایل مسیر طی شده با سواری و یا مصرف ۱۶۸ میلیون گالن سوخت می‌باشد.
در نتیجه تولیدکنندگان اتومبیل و مصرف‌کنندگان باید هوشمندانه انتخاب کنند. فولاد استحکام بالای پیشرفته همچنان بهترین متریال برای ساخت سواری‌ها، شاسی بلندها و کامیون‌ها می‌باشد.

برای دیدن ویدیو کلیک کنید.