دورستات Durostat ورق ضد سایش ممتاز با بهترین کارایی

دورستات Durostat یک نام تجاری از بخش فولاد شرکت فستالپین Voestalpine اتریش می‌باشد و از این ورق ضد سایش ممتاز در ساخت ماشین آلات صنایع معدنی، سیمانی و فولادی استفاده می‌شود.

ورق ضد سایش دورستات

ورق ضد سایش Durostat مانند الماس سختی بسیار بالایی دارند. این ویژگی خاص فولاد دورستات دلیل اصلی مقاومت آن نسبت به فولادهای معمولی است. این ورق‌ها به طور مطلوب برای کاربردهای با تنش مکانیکی و میزان سایش بالا مناسب هستند. فولاد Durostat همچنین تافنس بالا را در دمای پایین ضمانت می‌کند. محصولات فولادی دورستات حتی پس از استفاده طولانی هم فرسوده به نظر نمی‌رسند.

ورق ضد سایش دورستات

ورق ضد سایش دورستات موارد کاربرد فراوانی دارد و می‌توان آن را تحت بارهای مکانیکی سنگین استفاده کرد. دورستات را می‌توان در طیف گسترده‌ای از کاربردها استفاده کرد. از قبیل:

 • بدنه کمپرسی (Tipper)
 • سطل قراضه و ضایعات
 • باکت
 • تخلیه کننده ها
 • شوت ها
 • تجهیزات لایروبی
 • بدنه کامیون
 • برف روب ها
 • سیستم های بارگیری و انتقال مواد

Durostat بالاترین استانداردهای کیفیت را ارائه می‌دهد. این محصول، فولاد مقاوم در برابر سایش با خواص عالی است که استانداردهای جدیدی را در مقاومت و سختی سایش ایجاد کرده است.

ورق ضد سایش دورستات تضمین بالاترین کیفیت

خواص عالی Durostat و کیفیت بالای آن، بازنگری در تولید تجهیزات را تا حد زیادی حذف می‌کند. دورستات این امکان را فراهم می‌کند که بلافاصله تولید خود را شروع کنید. این موضوع باعث کاهش هر نوع خرابی و خواب خط تولید و افزایش بهره‌وری می‌گردد.

اتصال عالی

استفاده از این نوع ورق‌های فولادی در تولید تریلرها، اتاق کمپرسی‌ها و بسیاری از کاربردهای دیگر، این امکان را فراهم می‌کند تا از ورق‌های با ضخامت کمتر استفاده کنیم. همچنین تولید قطعات کوچک با قابلیت‌های بالای مکانیکی را میسر می‌سازد. در تلاش برای رویارویی با این نیازهای همیشه در حال تغییر، برای برشکاری و جوشکاری استفاده از لیزر پیشنهاد می‌شود.

استفاده از این ورق‌ها با همراهی فن‌آوری پیشرفته ساخت باعث می‌شود اتصالات با کیفیت بالایی را ایجاد کنیم. اتصالات ایجاد شده دارای خصوصیات زیر هستند:

 • اتصالات نازک‌تر، عریض‌تر، مقاوم‌تر در برابر سایش و صافی سطح بالاتر
 • امکان اتصال گرید‌های مختلف ورق با سختی‌ها و ضخامت‌های متفاوت
 • خواص مکانیکی عالی در اتصالات حاصل از جوش لیزری و جوش ترکیبی لیزری

دورستات طیف وسیعی از خواص مکانیکی را برای ساخت محصولات با کیفیت ارائه می‌کند. این فولاد‌ها همچنین عمدتا عمر مفید محصولات را افزایش می‌دهند و وزن آنها را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهند.

افزایش عمر تجهیزات

دورستات به قصد افزایش عمر مفید قطعات در گریدهای مختلف تولید می‌شود. در مقایسه با فولاد سازه‌ای معمولی، ضخامت ورق می‌تواند به طور قابل توجهی کاهش یابد؛ همچنین در حالی که طول عمر مفید محصول را حفظ می‌کند می‌تواند منجر به بار مرده کمتر و بارگذاری بیشتر، به خصوص در صنعت خودرو شود.

سختی بالای دورستات

سختی بالای دورستات با خنک شدن سریع بعد از نورد گرم، کوئنچ مستقیم، و یا از طریق کوئنچ معمولی حاصل می‌شود. دورستات روش کوئنچ مستقیم را ترجیح می‌دهد، زیرا این روش مقاومت به ضربه را بهبود می‌بخشد و تشکیل پوسته اکسیدی را کاهش می‌دهد.

شکل پذیری سرد خیلی خوب

گریدهای فولاد Durostat برای شکل‌دهی سرد بسیار مناسب هستند، فارغ از اینکه فولاد با روش مستقیم یا غیر مستقیم کوئنچ شده باشد. این خاصیت از طریق یک ساختار همگن، ریز دانه و درجه خلوص بالا به دست می‌آید.

جوش پذیری مطلوب

روش‌های آلیاژسازی مدرن Durostat با بهینه‌سازی کربن معادل، جوش‌پذیری بالا را تضمین می‌کند، این ویژگی به خصوص در مورد فولاد‌های دورستات با سختکاری مستقیم اعمال می‌شود. همچنین پیش گرمایش می‌تواند به طور کامل برای ورق‌های با ضخامت پایین‌تر حذف شود.

صافی سطح عالی

کیفیت عالی سطح ورق Durostat از طریق فرآیندهای دقیق کنترل نورد در ترکیب با واحد‌های سطح بندی (leveling) پیشرفته بدست می‌آید. این ویژگی در هنگام برش و عملیات کارگاهی بسیار سودمند است و باعث دقت در ابعاد قطعات تولید شده می‌شود. یک لایه یکپارچه پوسته اکسید در سطح ورق پس از نورد گرم در مسیر فرآیند تولید تشکیل می‌شود. لایه محافظ طبیعی از خوردگی و سایش در حین حمل جلوگیری می‌کند و به راحتی با عملیات سندبلست رفع می‌شود.

ابعاد مورد نظر می‌توانند به صورت سندبلاست شده عرضه شوند که پوسته زدایی قبل از پوشش دهی را ممکن می‌سازد. بسته به نیاز مشتری، گریدهای فولادی Durostat با روش سختکاری مستقیم (DH) و یا غیر مستقیم (non-DH) عرضه می شوند.

مقاومت به سایش عالی دورستات Durostat در عین نازکی

مقاومت به سایش عالی حتی در ضخامت کم در مواردی که به دلیل محدودیت‌های طراحی و مهندسی مجبور به رعایت کاهش وزن در ساخت قطعات هستیم از دیگر ویژگی‌های این محصول است. دورستات ۵۰۰ برای کاربردهای با تنش مکانیکی بالا و سطح بالای سایش مانند: ماشین آلات بارگیری و حمل، ماشین آلات لایروبی، غربالگری، کارخانجات خردایش، شوت‌ها و سازه‌های کامیون مناسب است.

تکنولوژی آلیاژسازی پیشرفته با کربن کم دارای خواص جوش عالی است. هنگامی که قدرت بالا مد نظر است، دورستات ۵۰۰ برای شکل‌دهی سرد نیز بسیار مناسب است. محصولی که تمامی نیازها برای ساخت ماشین آلات مدرن را برآورده می‌کند و همچنین عمر کاری و سرویس دهی تجهیزات را افزایش می‌دهد. این محصول از ضخامت ۳ میلیمتر تولید می‌‎شود.