تلفن: ٣٠٧ ٢۶۶ ٣۶ (۰۳۱) - فکس: ٣٠٨ ٢۶۶ ٣۶ (۰۳۱) | ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ - پنجشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ | ایمیل: info@kavehsteel.com
ناگفته های سایش – قسمت دوم

ناگفته های سایش – قسمت دوم

انتخاب گرید و ابعاد

شما همیشه می توانید ورق ضد سایش مناسب بسته به چالش های سایشی خود را پیدا کنید. همچنین با طیف وسیع قابل انتخابی از گرید های سختی، ضخامت و عرض می توانید بازدهی خود را به حداکثر برسانید.

بطور کلی گریدهای ۴۰۰ و ۴۵۰ صفحات سایشی چند منظوره، چقرمگی بالا، خم پذیری خوب و جوش پذیری عالی دارند.

گرید ۵۰۰ یک ورق ضد سایش ضربه پذیر، منعطف و جوش پذیر است که در مواردی که مقاومت بالا در برابر سایش مد نظر است استفاده می شود.

گرید ۵۵۰، با سختی ۵۵۰ برینل و تافنس مطلوب، بدون کاهش مقاومت در برابر ترک خوردگی برای افزایش عمر سایش طراحی شده است.

در بین برندهای معروف دنیا، برند هاردوکس دارای گرید با سختی ۶۰۰ برینل است. این گرید با وجود سختی بالا هنوز هم می تواند برش و جوش داده شود، که آن را یک ورق عالی برای مواردی با کارایی بالا می کند ولی باید در نظر داشت که تافنس و ضربه پذیری بسیار پایینی دارد و ترد و شکننده است. کار کردن با این ورق مستلزم دانش و تجربه کارگاهی و تخصصی بالایی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

همچنین هاردوکس اکستریم برای کاربردهایی که نیازمند مقاومت به سایش بالا هستند مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول می تواند جایگزین محصولات سایشی گران قیمت مانند صفحات با روکش سخت و چدن سفید با کروم بالا باشد. این فولاد از نظر عملکرد کارگاهی شبیه هاردوکس گرید ۶۰۰ است و کار کردن با آن نیاز به تجربه بالایی دارد ولی همچنان می توان با روش های خاص کارگاهی آن را خم کرد، برش داد و سوراخ کرد.

مزایای کاربردی استخراج از معادن

عملیات معدنکاری در معادن رو باز و معادن شن و ماسه تقاضا برای تجهیزات ضد سایش را بالا می برد. وقتی صحبت بر سر مقاومت در برابر سایش باشد مصالحه و سازش می تواند پرهزینه باشد. ورق های مقاوم به سایش مزایای بی نظیری را برای بخش معادن از طریق کل جریان تولید ارائه می دهد، که شامل مزایای اقتصادی است که می تواند تفاوت فاحشی در معدنکاری ایجاد کند.

نقطه شروع این تفاوت ها، مقاومت به سایش بی نظیر و مرغوبیت ورق های مورد استفاده است.

ورق های ضد سایش مرغوب راه حل سریع و انعطاف پذیر در عملیات کارگاهی هستند. جوش پذیری برجسته و خواص سازگاری کارگاهی این امکان را می دهد تا بتوانید برنامه تعمیرات را تنظیم کنید و تولید را ادامه دهید. همچنین نیاز به انبار کردن قطعات یدکی را کاهش می دهد. هنگامی که پای طراحی در میان است خواص منحصر به فرد ورق های مقاوم به سایش افکار شما را به سمتی فراتر از افکار متعارف سوق می دهد و اجازه طراحی در سطوح جدیدتری از اجرا و عملکرد و در نتیجه کاهش هزینه ها را مهیا می کند.

برای بهره گیری از دانش فنی بیشتر کافی است سئوالات و مشورت خود را از طریق ایمیل info@kavehsteel.com با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
error: