استرنکس Strenx ورق استحکام بالای با کیفیت

استرنکس به عنوان فولادی مستحکم و کم آلیاژ برای استفاده در صنعت خودرو طراحی شده است. استرنکس برای تمام عملیات‌های کارگاهی نظیر ماشینکاری، برش لیزری، برش پلاسما، خمکاری، رولینگ و جوش مناسب است. این فولاد سازه‌ای فوق مستحکم (از ۷۰۰ مگاپاسکال)، دارای خلوص بالا و توزیع یکسان ویژگی‌های مکانیکی در کل سطح است. همچنین کنترل پیشرفته فرآیند ساخت و عملیات حرارتی خواص ماشینکاری عالی را تضمین می‌کند. استرنکس را می‌توان به همان شیوه فولاد معمولی جوش داد، خم کرد، برش داد و ماشینکاری نمود. این ویژگی نتیجتا موجب صرفه جویی در هزینه‌های تولید می‌شود. در برخی تجهیزات با تغییر طراحی می‌توان از خمکاری به جای جوشکاری استفاده کرد، که باعث بهبود کارایی می‌گردد. خواص استرنکس آن را متریالی ایده‌آل برای جرثقیل‌ها و بوم‌ها می‌کند. این فولاد سختی چشمگیری برای بسیاری از سازه‌های حمل بار و کاربرد‌های مشابه آن دارد.

استرنکس Strenx

تولید استرنکس

توجه زیادی به انتخاب مواد و خواص اولیه در طول فرآیند تولید استرنکس می‌شود، که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

تلرانس ضخامت

ماشین‌های ویژه‌ای فولاد را تا زمانی که کاملا یکپارچه شود نورد می‌کنند. نظارت کامپیوتری مستمر تضمین می‌کند که ورق‌های استرنکس با توجه به ضخامت مواد، حداقل تلرانس را دارند. این به این معناست که مواد غیر ضروری نباید در برآورد‌ها مجاز باشند، بنابراین سازه‌ها بسیار سبک‌‎تر هستند. کیفیت قطعات نیز با ضخامت ثابت مواد افزایش می‌یابد.

کیفیت سطح و تناسب مواد

ورق‌های استرنکس بلافاصله پس از تولید، پوشش رنگ محافظ داده می‌شوند. این فرآیند از اکسیداسیون های پیش رو جلوگیری می‌کند. پس از نورد گرم، تمام ورق‌ها به طور یکنواخت با آب خنک می‌شوند. خنک سازی یکنواخت به این معناست که این مواد صاف باقی می‌مانند و به ندرت باید قبل از کار صاف شوند. EN 1029 جوش‌پذیری را بسیار آسان می‌کند. فولاد مورد استفاده برای تولید استرنکس بسیار خالص است. این خلوص برای تمام روش‌های ماشینکاری و عملیات کارگاهی، که گرمای زیادی بر متریال وارد می‌کنند، سودمند است.

خواص

استرنکس ورقی استحکام بالا، ضربه‌پذیر و با این حال بسیار جوش‌پذیر است. این خواص و دقت ابعادی بالا استرنکس را گزینه‌ای بسیار مناسب برای ساخت قطعات می‌کند. خمش استرنکس بسیار آسان است. استحکام بالای ورق‌های نازک و سبک این امکان را می‌دهد که بدون هیچ گونه اثر منفی، بر ظرفیت باربری سازه افزوده شود. مواد نازک حتی طراحی‌های ظریف‌تر را نیز ممکن می‌سازند. با توجه به استحکام بالای این فولاد فوق پیش رفته امکان ساخت سازه‌های سبک تر فراهم است. همچنین استفاده از متریال را کاهش می‌دهد که تاثیر مثبتی بر قیمت دارد. به علاوه انرژی کمتری برای راه‌اندازی تجهیزات سبک نیاز است که منجر به حفظ محیط زیست می‌شود.