تلفن: ٣٠٧ ٢۶۶ ٣۶ (۰۳۱) - فکس: ٣٠٨ ٢۶۶ ٣۶ (۰۳۱) | ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ - پنجشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ | ایمیل: info@kavehsteel.com
هایبریت، تولید فولاد بدون سوخت فسیلی

هایبریت، تولید فولاد بدون سوخت فسیلی

آژانس حفاظت محیط زیست سوئد جایزه اهداف محیط زیست خود را برای “جسارت و پویایی” به هایبریت اعطا کرد. این ابتکار، که توسط SSAB، LKAB و Vattenfall طراحی شده است، قصد دارد با استفاده از برق بدون سوخت فسیلی و هیدروژن به جای ذغال سنگ فولادهای بدون سوخت فسیلی تولید کند. در این مورد فرآورده جانبی تولید فولاد به جای کربن دی اکسید، آب خواهد بود.
جایزه اهداف محیط زیستی توسط اداره حفاظت از محیط زیست سوئد بنیانگذاری شد، تا کارهای زیست محیطی بلند پروازانه و موفقیت آمیز را به رسمیت بشناسد. این اولین بار است که این جایز اهدا شده است. این ایده برای الهام بخشیدن به صنایع و تولیدکنندگان جهت داشتن پشتکار و نوآوری بیشتر در کارهای زیست محیطی می باشد.

Martin Pei، رئیس توسعه و معاون اجرایی و مدیر اجرایی هایبریت در شرکت SSAB، برای دریافت جایزه در کنفرانس Miljömålsdagarna در Karlskrona سوئد حضور داشت.
با هایبریت، SSAB، LKAB و Vattenfall نشان می دهند که صنعت فولاد قابل تغییر است. اما این تغییر به جسارت، نوآوری و نیاز احتیاج دارد. به همین دلیل است که حسی فوق العاده دارد که هایبریت به این طریق شناخته می شود. ما در حال حاضر شاهد چندین شرکت فولاد در سراسر جهان هستیم که برای این فرصت ها تلاش می کنند و شاید از نمونه ما نیز پیروی کنند. Pei می گوید: سوئد و تمام جهان برندگان این جایزه هستند، زیرا این فناوری جدید ما را قادر می سازد که انتشار گاز کربن دی اکسید سوئد را تا ۱۰ درصد و فنلاند را تا ۷ درصد کاهش دهیم و می تواند به طور بالقوه انتشار گازهای دیگر را در سایر نقاط کشور کاهش دهد.

به نقل از آژانس حفاظت از محیط زیست:
آنها چالش بزرگی را برای تغییر تولید فولاد سوئد متحمل شدند تا آن را عاری از سوخت فسیلی کنند. ابتکار عمل با رویکرد نوآورانه جدید و شجاعت نشان داده است که هیچ مانعی برای تولید فولاد با هیدروژن به جای زغال سنگ وجود ندارد. این پروژه نه تنها ممکن است فولاد سازی سوئد را که سهم ۱۰% در انتشار گاز های گلخانه ای دارد، تغییر دهد، بلکه توانایی انتشار این فناوری در سطح جهان را دارد و بخش قابل توجهی از انتشار گازهای گلخانه ای جهان را کاهش می دهد. فناوری هایبریت یک پیشگام به معنای واقعی کلمه است!

منبع خبر

پاسخی بگذارید

بستن منو
error: