تلفن: ٣٠٧ ٢۶۶ ٣۶ (۰۳۱) - فکس: ٣٠٨ ٢۶۶ ٣۶ (۰۳۱) | ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۷:۰۰ - پنجشنبه: ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ | ایمیل: info@kavehsteel.com
هیبریت Hybrit، تولید فولاد بدون سوخت فسیلی

هیبریت Hybrit، تولید فولاد بدون سوخت فسیلی

آژانس حفاظت محیط زیست سوئد جایزه اهداف محیط زیست خود را برای “جسارت و جنبش” به HYBRIT اعطا کرد. این ابتکار، که توسط SSAB، LKAB و Vattenfall طراحی شده است، قصد دارد با استفاده از برق بدون فسیل و هیدروژن به جای ذغال سنگ فولادهای بدون فسیل تولید کند. در این مورد فرآورده جانبی تولید فولاد به جای کربن دی اکسید، آب است.
جایزه اهداف محیط زیست توسط اداره حفاظت از محیط زیست سوئد بنیانگذاری شد تا کارهای زیست محیطی بلندپروازانه و موفقیت آمیز را به رسمیت بشناسد و پاداش هایی را که به سوئد برای رسیدن به اهداف زیست محیطی خود اهمیت می دهد، بنا نهد. این اولین بار است که این جایز اهدا شده است و این ایده برای الهام بخشیدن به پشتکار و نوآوری در کارهای زیست محیطی است.

مارتین پیی، رئیس HYBRIT توسعه و معاون اجرایی و مدیر اجرایی شرکت SSAB، برای دریافت جایزه در کنفرانس Miljömålsdagarna در Karlskrona سوئد حضور داشت.
با HYBRIT، SSAB، LKAB و Vattenfall نشان می دهند که صنعت فولاد ممکن است تغییر کند. اما این تغییر به جسارت، نوآوری و فوریت نیاز دارد. به همین دلیل است که حسی فوق العاده دارد که HYBRIT به این طریق شناخته می شود. ما در حال حاضر شاهد چندین شرکت فولاد در سراسر جهان هستیم که برای این فرصت ها تلاش می کنند و شاید از نمونه ما نیز پیروی کنند. Pei میگوید: سوئد و تمام جهان برندگان این جایزه هستند، زیرا این فناوری جدید ما را قادر می سازد که انتشار گاز دی اکسید سوئد را تا۱۰ درصد و فنلاند را تا ۷ درصد کاهش دهیم و می تواند به طور بالقوه انتشار گازهای دیگر را در سایر نقاط کشور کاهش دهد.

صنعت آهن و فولاد مسئول ۷ درصد انتشار دی اکسید کربن در سطح جهان است و بنابراین یکی از صنایع با بالاترین میزان انتشار می باشد. انتظار می رود که رشد جمعیت جهانی و شهرنشینی باعث افزایش تقاضای جهانی برای فولاد شود. با توجه به این انتظار، SSAB، LKAB و Vattenfall ،HYBRIT را با هدف توسعه نخستین فناوری تولید فولاد بر پایه سوخت بدون فسیل بر پایه ذغال سنگ در جهان ایجاد کرده اند. با استفاده از الکتریسیته بدون سوخت فسیلی و هیدروژن برای تولید فولاد به جای کک و زغال سنگ، فرآورده جانبی این محصول به جای دی اکسید کربن آب خواهد بود. ابتکار HYBRIT، کمک مالی از آژانس انرژی سوئدی دریافت کرده است.

به نقل از آژانس حفاظت از محیط زیست:
آنها چالش بزرگی را برای تغییر تولید فولاد سوئد متحمل شدند تا آن را به طور بدون فسیلی کنند. ابتکار عمل با رویکرد نوآورانه جدید و شجاعت نشان داده است که هیچ مانعی برای تولید فولاد با هیدروژن به جای زغال سنگ وجود ندارد. این پروژه نه تنها ممکن است فولاد سازی سوئد را که سهم ۱۰% در انتشار گاز های گلخانه ای دارد، تغییر دهد، بلکه توانایی انتشار این فناوری در سطح جهان را دارد و بخش قابل توجهی از انتشار گازهای گلخانه ای جهان را کاهش می دهد. فناوری HYBRIT یک پیشگام به معنای واقعی کلمه است!

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن منو
error: