هایبریت، تولید فولاد بدون سوخت فسیلی

آژانس حفاظت محیط زیست سوئد جایزه اهداف محیط زیست خود را برای “جسارت و پویایی” به هایبریت اعطا کرد. این ابتکار، که توسط SSAB، LKAB و Vattenfall طراحی شده است، قصد دارد با استفاده از برق بدون سوخت فسیلی و هیدروژن به جای ذغال سنگ فولادهای بدون سوخت فسیلی تولید کند. در این مورد فرآورده جانبی تولید فولاد به جای کربن دی اکسید، آب خواهد بود.
جایزه اهداف محیط زیستی توسط اداره حفاظت از محیط زیست سوئد بنیانگذاری شد، تا فعالیت‌های محیطی زیستی بلند پروازانه و موفقیت‌آمیز را به رسمیت بشناسد. این اولین بار است که این جایزه اهداء شده است. این ایده برای الهام بخشیدن به صنایع و تولیدکنندگان جهت داشتن پشتکار و نوآوری بیشتر در فعالیت های حمایتی از محیط زیست می‌باشد.

Martin Pei، رئیس توسعه و معاون اجرایی و مدیر اجرایی هایبریت در شرکت SSAB، برای دریافت جایزه در کنفرانس Miljömålsdagarna در Karlskrona سوئد حضور داشت.
با هایبریت، SSAB، LKAB و Vattenfall نشان می‌دهند که صنعت فولاد بسیار قابل تغییر است. اما این تغییر به جسارت و نوآوری احتیاج دارد. ما در حال حاضر شاهد چندین شرکت فولادی در سراسر جهان هستیم که برای این فرصت‌ها تلاش می‌کنند و شاید از نمونه ما نیز پیروی کنند. Pei می‌گوید: سوئد و تمام جهان برندگان این جایزه هستند، زیرا این فناوری جدید ما را قادر می‌سازد که انتشار گاز کربن دی اکسید سوئد را تا 10 درصد و فنلاند را تا 7 درصد کاهش دهیم و می‌تواند به طور بالقوه انتشار گازهای دیگر را در سایر نقاط کشور کاهش دهد.

به نقل از آژانس حفاظت از محیط زیست:
آنها چالش بزرگی را برای تغییر تولید فولاد سوئد متحمل شدند تا آن را عاری از سوخت فسیلی کنند. ابتکار عمل با رویکرد نوآورانه جدید و شجاعت نشان داده است که هیچ مانعی برای تولید فولاد با هیدروژن به جای زغال‌سنگ وجود ندارد. این پروژه نه تنها ممکن است فولاد سازی سوئد را که سهم 10% در انتشار گازهای گلخانه‌ای دارد، تغییر دهد، بلکه توانایی انتشار این فناوری در سطح جهان را دارد و بخش قابل توجهی از انتشار گازهای گلخانه‌ای جهان را کاهش می‌دهد. فناوری هایبریت یک پیشگام به معنای واقعی کلمه است!

منبع خبر